نقش موثر کودکان و نوجوانان در اجرای برنامه های مدیریت پسماند در شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان برجایگاه مهم و نقش موثر کودکان و نوجوانان در اجرای برنامه های مدیریت پسماند در شهر تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  رحیم محمدی گفت: نگاه فرهنگی و اجتماعی در شهر تنها معطوف به آموزش های عمومی نیست بلکه رویکرد تخصصی نسبت به مباحث آموزشی سیاست های سازمان را به سمت بسترسازی و حمایت از مشارکت کودکان و نوجوانان هدایت کرده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس هم ضمن همکاری پیوسته با نهادها و دستگاه های مختلف در پروژه های مرتبط با کودکان و نوجوانان ، به طور مستقل اقدام به تعریف پروژه هایی برای کودکان و نوجوانان کرده ایم که بتواند آگاهی، نگرش و رفتار آن ها را اعتلا بخشد.

این مقام مسئول در رابطه با این اقدامات توضیح داد: حضور فعال در رویدادهایی مانند ایده کاپ نهم با موضوع مدیریت پسماند ، رویداد ردپای دانش آموزی و رویداد ایده شو در راستای مشارکت در پروژه های پرورش ایده و خلاقیت رقم خورد و با اختتامیه پروژه ها به ایستگاه پایانی نمی رسد و سازمان برای عملیاتی سازی، توسعه و اجرای این ایده ها در واحدهای مختلف آمادگی دارد.

محمدی به دیگر برنامه های تخصصی برای اثرگذاری بر مخاطب کودک و نوجوان اشاره کرده و افزود: تولیدات تخصصی برای کودکان و نوجوانان شامل کتب آموزشی، کمیک استریپ، پوستر اینفوگرافیک، پازل، پیکسل، کلیپ های موشن گرافیک، فیلم کوتاه، پادکست، بازی ها فکری و حرکتی همه در راستای توانمندسازی ذهنی و فرهنگی کودکان و نوجوانان تهیه شده که در قالب برنامه ریزی منسجم میان آن ها توزیع و در آینده اثرسنجی آن نیز صورت می گیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان همچنین به احداث نخستین مرکز هوشمند آموزش مدیریت پسماند ویژه دانش آموزان اشاره کرده و افزود: این مرکز با برخورداری از فناوری های جدید و جذاب آموزش و نمایش با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در محل موزه علوم و فنون احداث شده و هم اکنون با پیشرفت 90 درصدی فاز عمرانی، بخش تجهیزات و نرم افزارها نیز به سرعت در حال تکمیل است و پیش بینی می شود تا پایان خرداد ماه مورد بهره برداری قرار بگیرد.

رحیم محمدی در خصوص علت تمرکز سازمان بر آموزش های تخصصی برای کودکان و نوجوانان توضیح داد: آموزش کودکان و نوجوانان نه تنها می تواند رفتارهای صحیح را برای آینده نهادینه کند، بلکه می تواند در کانون خانواده نیز منشأ اثر باشد و میان سایر اعضا سرایت کند.کد محتوا 34947