با راه اندازی سامانه مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی برای اولین بار

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: با راه اندازی سامانه مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی، روزانه از تخلیه سه هزار تن نخاله ساختمانی که پیش تر در اطراف و حریم شهر تخلیه و سبب مشکلات محیط زیستی و بهداشتی می شد، جلوگیری می شود.   

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رحیم محمدی با اشاره به آغاز فعالیت سامانه مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی که به صورت پایلوت در منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اجرایی شده است، اظهار کرد: این سامانه به زودی به سایر مناطق شهرداری تعمیم داده می‌ شود.

وی ادامه داد: سامانه ساماندهی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی که با هدف ساماندهی پسماندهای ساختمانی از نقطه تولید تا محل دفع نهایی و ساماندهی خودروهای حمل پسماندهای ساختمانی و جلوگیری از تخلفات است با صرف هزینه ‌ای بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص نحوه فعالیت این سامانه گفت: از امروز شهروندانی که برای دریافت مجوز ساخت و ساز به شهرداری مراجعه می‌کنند باید نخاله‌های ساختمانی آنها به گردنه زینل انتقال یابد چراکه این سامانه اجازه نمی‌دهد شهر دستخوش اقدامات ناصواب و خلاف شود و این زباله ها در هرجایی از شهر رها شده و مشکلات سیما و منظر شهر، معضلات بهداشتی و تردد برای شهروندان ایجاد کند.

*حل معضل تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم شهر

وی ادامه داد: با این اقدام یکی از مشکلات محیط زیستی شهر اصفهان که تخلیه نخاله ها در حریم شهر و گاهی در نزدیکی شهرک های مسکونی بود، برطرف می شود.

محمدی تصریح کرد: ساماندهی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماند ساختمانی با اعتبار 250 میلیون تومان بهره برداری شده است.

وی تاکید کرد: کاهش تخلیه غیرمجاز پسماندهای ساختمانی در سطح و حومه شهر، ساماندهی خودروهای حمل کننده پسماندهای ساختمانی، ساماندهی سایت تخلیه پسماندهای ساختمانی و بسترسازی برای استقرار سیستم بازیافت پسماندهای عمرانی و ساختمانی با اجرای این طرح محقق می شود.

*تولید روزانه 7 هزار تن پسماند ساختمانی در شهر اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه روزانه 7 هزار تن پسماند ساختمانی در شهر اصفهان تولید می شود که 4 هزار تن فقط در سایت های ما مدیریت می شود، اظهار کرد: برای جلوگیری از پرتی تخلیه زباله نیاز به طراحی سامانه ای داشتیم که از مبدا تا مرحله تخلیه خاک برداری شناسایی شود و هم اکنون با اجرای این طرح کاهش سه هزار تنی تخلیه پسماند ساختمانی محقق می شود.کد محتوا 33801

برچسب ها