تحقق شعار «شهروند مسئول؛ شهر پاک» با جلب مشارکت همه جانبه

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از شکل گیری همکاری‌های آموزشی و فرهنگی این سازمان با دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی شهر اصفهان در زمینه ارائه آموزش های مرتبط با مدیریت پسماند ویژه اقشار مختلف خبر داد.

رحیم محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: این برنامه‌های آموزشی با اولویت تأثیرگذاری بر روی کودکان کلید خورده و تا کنون در دو محله شهر اصفهان اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای این طرح در محله قائمیه اصفهان با همکاری دفتر تسهیل‌گری محله قائمیه، اظهار کرد: برگزاری گذر آموزشی و نمایش پوسترهای آموزشی با محوریت مدیریت پسماند، حضور خودروی بازیافت در محله و اهدای لوازم التحریر و محصولات فرهنگی در ازای تحویل پسماند خشک، برگزاری کارگاه نقاشی با مداد رنگی با محوریت مدیریت پسماند برای کودکان، نقاشی آزاد بر روی بنرهای قدیمی توسط کودکان با استفاده از قلم مو و رنگ، توزیع کتاب‌های آموزشی پاکیمن و تبدیل شوندگان میان کودکان با هدف افزایش آگاهی و تغییر نگرش آنها و توزیع جعبه‌های ایمن مخصوص جز ویژه پسماند در میان شهروندان این منطقه از جمله برنامه‌های فرهنگی و آموزشی مرتبط با این طرح بوده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در رابطه با اجرای این برنامه در محدوده ملک شهر، تصریح کرد: در این محله نیز برنامه فرهنگی و آموزشی شامل ارائه اطلاعات و توزیع محصولات فرهنگی و آموزشی با محوریت ایستگاه‌های بازیافت و همکاری دفتر تسهیلگری و توسعه محلی ناصرخسرو برگزار می‌شود و در نظر داریم با دیگر مناطق نیز این همکاری را رقم بزنیم.

وی هدف این دست اقدامات را ترویج فرهنگ مدیریت پسماند و توسعه مشارکت محلی در این زمینه دانسته و تأکید کرد: جلب همکاری مردم در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی از جمله مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نوع فعالیت در حوزه آموزش مدیریت پسماند است.

محمدی تاکید کرد: در سازمان مدیریت پسماند شهرداری علاوه بر تدوین و اجرای برنامه‌های متعدد آموزشی، سعی بر شکل‌دهی الگوی مشارکت همه جانبه برای اجرای این برنامه‌های فرهنگی داریم تا بتوانیم در دراز مدت به بهترین نتایج دست یابیم و شهروندان را با شعار شهروند مسئول؛ شهر پاک، در فرآیندهای مدیریت پسماند همراه کنیم.کد محتوا 30873